Stanovisko ApČ k potlačení vojenského převratu v Turecku

čec. 17 2016

Stydíme se za vládu, která má za spojence Erdoganův diktátorský islámský režim. Stydíme se za vládu, která zavírá oči před zvěrstvy, která tento režim páchá. Stydíme se proto za Sobotkovu vládu národní zrady i za všechny zdejší politiky, kteří se alibisticky vykrucují floskulí, že Erdogan byl zvolen v demokratických volbách.

Zapomínají přitom, že Erdogan provedl masivní islamizaci Turecka a prosazuje jednu z nejhorších fundamentalistických variant islámu. Omezuje občanská práva a svobodu projevu, zavírá opoziční deníky, nerespektuje nezávislost soudů a dopouští se masivního porušování občanských práv. Podle řady náznaků, které nikdy nedokázal uspokojivě vysvětlit, je Erdogan jedním z klíčových podporovatelů Islámského státu.

Erdoganova despotická vláda znamená, že Turecko znovu začíná představovat hrozbu pro celý svobodný svět. Zároveň připomínáme, že občané každé země mají právo využít ke svržení despotické vlády jakýchkoliv prostředků a že Erdogan je despotickým vládcem zcela nepochybně.

Vláda České republiky nejen, že erdoganovské nebezpečí ignoruje, ale ještě jeho odporný a nelidský režim podporuje. Alternativa pro Českou republiku nechce mít za spojence islámského diktátora, jenž překračuje všechna myslitelná pravidla civilizované společnosti, ba dokonce vraždí vlastní obyvatelstvo. Naprostým výsměchem veškerým evropským hodnotám, kterými se současné unijní elity tak rády zaklínají, by také bylo zavedení bezvízového styku mezi Tureckem a EU. Alternativa rovněž vyzývá k přehodnocení účasti Turecka ve spojeneckých organizacích.

Ten, kdo je spojencem krvavého diktátora, sám má na rukou krev. Ten, kdo podporuje nepřátele své země, je vlastizrádcem.

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Pro psaní komentářů se přihlašte