Tisková zpráva 16.5.2016

kvě. 16 2016

K našemu manifestu se během několika dní připojily stovky občanů a podpisy stále přibývají. Ale nejen to. Obrovským závazkem pro nás je, co nám píšete, jaké naděje do nás vkládáte a jakou pomoc nám právě Vy, občané a voliči nabízíte.

Před čtyřmi dny jsme také zveřejnili faksimile petičních archů, neboť k zaregistrování nové politické strany je zapotřebí sebrat minimálně tisíc Vašich podpisů. Také tahle podpisová akce se stala předmětem Vaší spontánní pomoci.

Možná i Vy jste v minulém týdnu zaznamenali trochu nastavovaný mediální seriál, jehož nechtěnými aktéry jsme se vedle Institutu Václava Klause stali i my. Podporuje, či nepodporuje nás bývalý prezident Václav Klaus? Vysvětlení je docela prosté.

V reakci na naši první tiskovou zprávu a Manifest ApČ vydal Institut VK stručné, mírně povzbudivé vyjádření, že založení Alternativy pro Českou republiku vítá jako „spontánní reakci na vývoj nálad v naší společnosti“. Nic víc, nic méně. Média to ovšem přeložila o dost jinak, totiž, že „Klaus podporuje Konvičku“.

Nás samozřejmě každé povzbuzení těší, ale jsme si vědomi, že to, co je potřeba odpracovat, za nás nikdo neudělá, a nenahradí to žádná, ani sebevětší podpora, byť by byla od samotného exprezidenta.

Naším nejbližším úkolem je dokončit petiční akci na podporu vzniku „Apačů“ a novou stranu zaregistrovat na ministerstvu vnitra. O tom i všem dalším Vás budeme průběžně informovat.

Za přípravný výbor ApČ

Petr Hampl, Eva Hrindová a Petr Štěpánek

V Praze 16. 5. 2016

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Pro psaní komentářů se přihlašte