V Berouně o terorismu, obraně a vlastenectví

srp. 17 2016

Obyvatelé Berouna totiž měli ojedinělou možnost hovořit se špičkovými bezpečnostními experty s přístupem k informacím tajných služeb.  Podstatná část otázek přítomných ale směřovala na senátního kandidáta Petra Hampla.

Lidové noviny si kupř. všimly jeho vyjádření, ve kterém Petr Hampl označil islám v původní mohamedovské podobě za krystalické zlo. 

„Je velmi těžké vzít slovo náboženství, které běžně používáme na jiné fenomény, a označit jím islám. Islám je převážně politická ideologie. Je třeba odlišovat islám jako náboženství a jako politický islám. Je to nepřátelská ideologie neslučitelná s naším životem,“ říká v odpovědi na dotaz diváka Hampl a rovnou připomíná nabídku z úvodu: za sto korun si lze příručky o islámu koupit přímo na místě. „Islám tak, jak ho založil Mohamed, je krystalické zlo,“ prohlašuje ještě. (více na

V rámci besedy zazněly informace, které přítomné šokovaly, např. že na území České republiky dlouhodobě pobývá řádově tisícovka lidí s nějakou formou napojení na Islámský stát nebo že se tu za poslední rok usadilo 30 000 arabských muslimů. Hovořilo se i praktických záležitostech, jak si počínat v krizových situacích. David Bohbot ale především připomněl, že účinná obrana není jen otázkou znalostí, ale především mentality. Pokud lidé propadnou panice, dají se na útěk nebo dokonce poslouchají pokyny útočníků, může několik málo teroristů pohodlně pozabíjet stovky nebo tisíce lidí. Proto je účinnější taktikou okamžitý protiútok, i třeba bez výcviku a s holýma rukama. Je totiž vysoká šance, že se ostatní nechají strhnout a žádný osamocený útočník nemůže čelit desítkám či stovkám lidí.

Videozáznam většiny debaty bude k dispozici na internetu, první ochutnávka je zde.

 

 

 

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Video blogy

Petr Štěpánek nekompromisně o České Televizi