Jiří Brančík

Jiří Brančík

Je mi 70 let. Celý svůj produktivní život pracuji jako psycholog, stále ve Vojenské nemocnici Brno, nyní jako primář psychologického oddělení.

Jsem bývalý voják z povolání, pplk. v.v. Do armády jsem znovu vstoupil v roce 1993. Proč znovu? Poprvé to bylo po maturitě, kdy jsem chtěl ušetřit rodičům peníze za vzdělání a nastoupil jsem do vojenského učiliště. Po roce přijela intervenční vojska – rok 1968 - v té chvíli mi bylo jasno, že v takové armádě být nechci. Odešel jsem na vlastní žádost a pokračoval v životě dál. A ve zmíněném roce 1993 byla příležitost vstoupit do armády – tedy znovu. Stále ještě k armádě – v letech 1997-98 jsem byl coby vojenský psycholog v zahraniční misi v Bosně, byla to úžasná zkušenost profesní i osobní.

V roce 2016 jsem kandidoval do Senátu ČR s podporou tehdy nově vzniklé strany Svoboda a Síla. Zajímala mne témata jako získání nezávislosti na EU, bezpečí naší země ohrožené migrací, postupné rozšiřování přímé demokracie současně s respektováním vůle voličů prostřednictvím systému referend. Ve volbách jsem neuspěl.

Stále pracuji na plný úvazek, ve volném čase se rád „sedřu“ na zahradě a aktivně podporuji vnoučka v jeho úspěšném sportování v karate. Mojí další vášní je fotografování, nyní hlavně žánr sportovní. Co mi ještě jde – umět se těšit z každého okamžiku.

Jsem ženatý – jednou a šťastně, mám dvě děti, jednoho vnoučka.

 

https://www.facebook.com/jiri.brancik.7

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter