Luděk Nezmar

Luděk Nezmar

Svoboda je to nejcennější, co člověk může mít. Proto zcela zastávám slova, která Voltaire nikdy neřekl, ale jsou zcela pravdivá: "Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat."

Ve skutečnosti tento slavný citát nepochází od Voltaira, nýbrž od Evelyn Beatrice Hall, která tak v biografii “Přátelé Voltaira” charakterizuje jeho obecný přístup ke svobodě názorů. Doslova tyto slova tak Voltaire nikdy nevyslovil ani nenapsal v žádné knize, ale to jejich důležitost a podstatu nikterak nesnižuje.

Mým koníčkem a prací zároveň jsou počítače a s tím i související technologie. V současné době pracuji jako konzultant kybernetické bezpečnosti a ochrany dat. Vychovávám 4 děti a ten pátý si už sám vydělává. Kromě péče o svou milovanou ženu a bandu trpaslíků, se starám ještě o psa Bedřicha a kocoura Špekouna. Je mi 46 let a vystudoval jsem ekonomii - řízení podniku, politologii - mezinárodní vztahy a obchodní právo, nicméně programování a počítače jsou stále mou srdeční záležitostí.

Můj pohled na svět je primárně v pravé části politického spektra a je silně konzervativní. Naopak v ekonomických otázkách mám blízko k liberálním autorům jako je Hayek, Smith nebo Rothbard. Funkcí státu má být především obrana, tedy schopnost ochránit vlastní obyvatelstvo a pak zajistit vymahatelnost práva. Nic více. Současný, byrokratický a přebujelý státní aparát, žeroucí naše peníze v podobě daní a nesmysleně je utrácející není to, co bych si pro své děti představoval. Mému pohledu odpovídá definice státu od Hobbese.

Co se týká zahraničních otázek, tak současný konstrukt Evropské unie považuji za mylný a nadále neudržitelný. Nesouhlasím s pohledem současného francouzského prezidenta, Macrona a stejně tak se mi nelíbí a nesouhlasím s politikou prezentovanou německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Nechci, aby mé děti vyrůstali v progresivisticky levičáckém státu, jakým se nyní stalo Norsko nebo Švédsko. O své děti se bojím a politici hájící zájmy migrantů mne nepřesvědčili, že bych se obávat neměl. Jako křesťan zcela souhlasím s tezí, že je třeba pomáhat, ale pomáhat rozumně a nikoliv na vrub vlastního obyvatelstva.

Protože současným politikům nevěřím, tak jsem se rozhodl podpořit euroskeptický proud a pokusit se do současného šílenství byrokracie a levičáctví vnést alespoň trochu zdravého rozumu a normálnosti.

 

Vzdělání: VŠFS - Ekonomie, CEVRO - Mezinárodní vztahy, MBA - Obchodní právo

Jazyky: AJ a RJ plynně, NJ a FJ základy

 

https://www.facebook.com/ludek.nezmar

https://www.linkedin.com/in/ludek-nezmar/

https://www.youtube.com/channel/UC01k9nzve9ZXBWMs94fCvcw

https://www.instagram.com/lnezmar/

https://twitter.com/ludeknezmar

https://www.facebook.com/apaci2017/

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter