Tomáš Houška

Tomáš Houška

Jsem pedagogem, hudebníkem, mnozí mě znají i jako spisovatele, scenáristu a režiséra.

Můj záběr veřejných aktivit je však mnohem širší: už na začátku devadesátých let jsem se angažoval za modernizaci české vzdělávací soustavy. V letech 1993 až 1998 jsem byl prvním ředitelem Osmiletého gymnázia Buďánka společnosti Mensa ČR, a také ředitelem Lauderových škol.

Dlouhodobě se věnuji psychologickému pozadí vzdělávání. Vedu kurzy pro učitele, kurzy osobnostního rozvoje a tvořím larpy – vzdělávací i velké dramatické.

Do světa filmu jsem vstoupil jako spoluautor scénáře k filmu Gympl (2007), napsaného na motivy mého románu Graffiti rules. Natočil jsem lehce mystický film Labyrint a velmi volné pokračování příběhů party středoškoláků - crazy komedii Maturita. K tomu jsem napsal několik dalších scénářů a natočil kratší dokumentární filmy.

Jsem autorem řady publikací s pedagogickou tematikou, učebnic i knih beletristických, z nichž některé vyšly i v zahraničí. Z beletrie např. historický román Králův Havran, temný psychologicko-fantaskní Liber Vitae nebo historické drama Poslední Velikonoce, ve kterých očima dívky Narine prožijeme události arménské genocidy 1915.

Angažuji se v politice, byl jsem členem ODS, později Strany svobodných občanů, v současnosti se podílím na vzniku liberálně konzervativní strany Liga svobody. Publikuji

 

Vzdělání: Pedagogická fakulta UK, státní zkuška 1988, rigorózní zkouška 1991

Jazyky: angličtina, ruština

https://www.facebook.com/thouska

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter