Miroslav Červenka

Miroslav Červenka

Otec, dědeček, podnikatel a dlouholetý politický aktivista. Téměř 10 let jsem byl členem Svobodných, ze kterých jsem v lednu 2019 kvůli nesouhlasu se současným směřováním strany odešel a inicioval vznik politické strany Liga svobody.

Za svůj největší úspěch ve Svobodných považuji prosazení změny politického programu, který byl doplněn o „Občanské svobody“ ve znění: 
Svobodní považují občanské svobody za základní pilíř, na kterém stojí omezení nadměrné politické moci státu. Z tohoto důvodu Svobodní vystupují proti omezování svobody slova a projevu, shromažďování, sdružování a pokusům omezovat občany v jejich svobodném přístupu k informacím. Cílem Svobodných je zrušit nebo upravit právní normy, které omezují svobodu slova a projevu, shromažďování, sdružování a svobodný přístup občanů k informacím.

Výše zmíněné téma považuji za stěžejní i v rámci své kandidatury na post poslance Evropského parlamentu jakožto součást projektu JUDr. Kláry Samkové, neboť občanské svobody jsou současným Evropským svazem ohrožovány neméně než v dobách, o kterých jsme si mysleli, že se již nemohou vrátit.

Myšlenky svobody a demokracie byly a jsou i základními tématy mých blogů a videí:

https://miroslavcervenka.blog.idnes.cz/

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Mgr-Miroslav-Cervenka-74249

https://www.youtube.com/watch?v=_cJbO2wjiR4  

 

Vzdělání: vysokoškolsé, PF Ústí nad Labem, PF UK Praha

Jazyky: slušná komunikativní úroveň - ruština, angličtina; pasivní, domluvím se: němčina, chorvatština

https://www.facebook.com/miroslav.cervenka.9

 

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter