Milan Vodička

Milan Vodička

Celý svůj život se zabývám ekonomií, působím také jako soudní znalec v oboru ekonomiky (oceňování podniků). Působil jsem ve  státním i komerčním podnikatelském sektoru. 

V roce 2000 jsem úspěšně řídil Organizační centrum pro přípravu a realizaci Výročních zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze, kterého se zúčastnilo 180 zemí světa.

V roce 2009 jsem stál spolu s Petrem Machem u zrodu Strany svobodných občanů. Za Svobodné jsem také několikrát kandidoval do Senátu – v roce 2012 za obvod Benešov (zisk 6 % hlasů), v roce 2010 a 2016 pak za obvod Kutná Hora. Byl jsem též na kandidátce Svobodných ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014.

Stranu svobodných občanů jsem letos, tedy na začátku roku 2019 opustil, především kvůli odklonu současného vedení strany od liberálně-konzervativních hodnot a programu. Následně jsem inicioval vznik liberálně-konzervativního uskupení s názvem Liga svobody. Jsem přesvědčený, že tato strana po dokončení formálních náležitostí spojených s registrací pomůže více propojit podobně smýšlející občany a stane se jedním z výchozích bodů pro další celospolečenské a politické působení.

Dlouhodobě se zajímám o postavení Česka v Evropě. Jsem zastáncem české měny (tedy PROTI přijetí eura), v referendu o vstupu České republiky do Evropské unie jsem hlasoval PROTI vstupu. Pokládám za nepřijatelný přebujelý systém našich vlastních zákonů a úředních nařízení podporovaný zbytečnými a hloupými evropskými regulacemi, které jdou proti zdravému rozumu a ovlivňují nás od batolecího do seniorského věku.

Mým celoživotním krédem je nedělat dluhy a používat zdravý rozum.

Mezi mé koníčky patří literatura a historie, jsem ženatý a mám čtyři dnes již dospělé dcery. Trvale žiji v Říčanech u Prahy.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Vodicka-Svobodni-Energeticka-nezavislost-nebo-tunel-na-danove-poplatniky-545945

https://www.irozhlas.cz/regiony/milan-vodicka_201103090000_kkrenova

https://www.obzorykutnohorska.cz/clanek-evropske-regulace-jdou-proti-zdravemu-rozumu-rika-ing-milan-vodicka-v-odpovedi-na-anketni-otazku

https://www.obzorykutnohorska.cz/clanek-preji-si-stihly-stat-ktery-zajisti-bezpecnost-obcanu-stat-kde-panuje-spravedlnost-rika-ing-milan-vodicka-v-odpovedi-na-anketni-otazku

https://www.obzorykutnohorska.cz/clanek-na-kutnohorsku-lze-uskutecnit-nekolik-projektu-rika-ing-milan-vodicka-v-odpovedi-na-anketni-otazku

 

Vzdělání: Vysoká škola ekonomická Praha , fakulta obchodní (5 let denní studium, Ing.), Vysoká škola ekonomická, vědecká aspirantura (5 let externí studium, CSc.), Vysoká škola ekonomická, postgraduální studium Oceňování podniků (4 semestry, diplom)

Jazyky: angličtina - aktivní znalost, ruština, němčina, dánština, polština - pasivní znalost

 

https://www.facebook.com/milan.vodicka.948

 

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter