Kandidátka do Evropského parlamentu

Euroskeptická Alternativa pro Českou republiku, kterou ve volbách do Evropského parlamentu vede advokátka Klára Samková, včera zaregistrovala kandidátku. Podporu jí vyjádřila i řada dalších politických subjektů, které se označují za euroskeptické a vlastenecké. Mezi další kandidáty patří například poslanec Lubomír Volný nebo vojenský psycholog Jiří Brančík.

Hlavními body programu euroskeptické Alternativy jsou:

1. Spolupráce národních států, ne kolonie

Návrat zpět ke společenství samostatných, hospodářsky spolupracujících států, ideálně do stavu, jak tomu bylo před Lisabonskou smlouvou. Žádná euroarmáda ani ideopolicie, žádný „nadnárodní superstát“, vedený nikým nevolenými byrokraty. Ochrana vnějších hranic – společná i v kompetenci národních států.

2. Suverénní národ v bezpečné Evropě

Politická cenzura je nepřípustná, svoboda slova, názoru a kritického myšlení musí mít přednost před politickou korektností. Podpora společných aktivit Visegrádské čtyřky, případně Trojmoří. Naopak nulová podpora politických „neziskových“ organizací, obcházejících demokratické mechanismy států prosazováním vlastní nebo cizí politické agendy.

3. Samostatná azylová a migrační politika bez multikulturalismu

Migrační politika, která bude pro země přínosem, ne ohrožením. Konec zavírání očí před ilegální migrací a s ní spojeným etnobyznysem. Důraz na kulturní integraci a pracovní uplatnění příchozích. Aktivní využívání možnosti deportace těch, kteří porušují zákon. Nulová tolerance politických a náboženských konfliktů, zavlečených migrací ze zemí třetího světa. Nulová tolerance šíření a podpory antidemokratických politických ideologií, i jejich maskování za náboženství.
Důsledné trvání na evropském pojetí demokracie a lidských práv. Pokud bude odklon od nich nadále pokračovat, podpoříme czexit.

Samková dále uvedla: "Kandidují za nás nezávislí občané, které možná znáte díky jejich veřejnému působení. Kandidují za nás lidé, kteří už léta pracují na tom, aby právo a svoboda zvítězily nad regulacemi, cenzurou a státní buzerací."

Program lze v krátkosti shrnout do několika bodů:
• EU zpět před Lisabonskou smlouvu a / nebo vystoupení z EU
• EU jako obchodní svazek suverénních národních států
• EU bez politické ideologie
• EU bez cenzury
• EU bez migrantů
• EU bez islámu

Samková dále zdůraznila: „odmítání eura a islámu v ČR, či experimentů s multikulti, gender a homosexualismem, jakož i neomarxistických ideologií", dále zdůraznila boj proti "zbabělé migrační politice EU".

Alternativě pro Českou republiku vyjádřila podporu celá řada známých osobností. Namátkou lze vybrat spisovatele Bejamina Kurase, který mimo jiné uvedl, že doporučuje Kláře Samkové přijmout Klause mladšího. K této úvaze jej vede myšlenková shoda a stejné principy, které oba sdílejí. K dalším podporovatelům pak patří například známý blogger Ladislav Větvička nebo známý publicista a rocker Petr Štěpánek.

Alternativa hájí konzervativní principy v oblasti politiky a liberální myšlenky na poli ekonomie. Jsme přesvědčeni, že stát má primárně chránit bezpečnost obyvatel, nikoliv řídit jejich život.

Praha, 19.3.2019


Pro další informace kontaktujte:
Email.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter