Hynek Charous - Omezme rychlost euronesmyslům – ne autům občanů EU!

kvě. 02 2019

Poslední dobou mám pocit, že žijeme v dobách nejagresivnější formy inkvizice, navíc mentálně retardované. Hysterie kolem „MeToo“ , kdy agresivní feministky velí k útoku proti všemu, co by byť jen vzdáleně mohlo připomínat přirozenou vzájemnou přitažlivost mezi mužem a ženou. Potlačování zdravého rozumu v záležitostech týkajících se podpory klasického konceptu rodiny a institutu manželství pouze mezi mužem a ženou. Nesmyslná a hlavně ničemu a nikomu prospěšná inkluze na školách. Rostoucí vliv lidskoprávních (ne)ziskovek s mafiánskými praktikami. Podpora migrace, kdy je nám tvrzeno, že tato nás nejen „obohatí“, ale že je pro nás celkovým, nejen ekonomickým přínosem, ačkoliv čím dál více rozumně uvažujících Evropanů nemůže nevnímat rizika s ní spojená, jako je například rapidní nárůst kriminality, fatální ohrožení křesťanské kultury a v neposlední řadě destrukce národních suverenit zemí EU, což je mimochodem tím hlavním a skutečným důvodem podpory migrace neintegrovatelných nositelů nekompatibilních kultur do Evropy. To jsou jen střípky nebezpečných nesmyslů, které se na nás za poslední měsíce valí z bruselské dílny.
Myslel jsem si, že mne už nemůže nic překvapit. Jako člověka, který se pohybuje v oblasti motosportu, mi však po tom všem vyrazilo dech další nařízení čím dál zvrácenější EU, a to instalace aktivního omezovače rychlosti v motorových vozidlech, vyrobených od roku 2022. Pominu-li skutečnosti, které tímto rozhodnutím jsou doslova nebezpečné v běžném provozu, například v situaci, kdy potřebujete neplánovaně odvézt někoho do nemocnice či porodnice, nebo jsme všichni někdy zažili případ, kdy v momentě předjíždění pomalejšího vozidla se náhle v protisměru objevil další účastník silničního provozu a prostě jsme jen potřebovali „šlápnout na plyn“ a bezpečně se tak před předjížděné vozidlo zařadit, tak nutně musím dojít k závěru, že z nás bruselští papaláši prostě jen dělají nesvéprávné malé děti. Tyto nesmyslné a nebezpečné systémy nejenže automobily činí čím dál více dražšími, ale jsou navíc dalším dílkem do celkové mozaiky s názvem „konec veškerých svobod jednotlivce“.
Co bude dál? Kde až se tito eurosoudruzi zastaví? Bohužel nevidím světlo na konci tunelu, a to nemluvím ani o dalších zvrácených záměrech vrchnosti, jako je například rušení hotovosti, což by už bylo definitivním epilogem našich svobod. Položme si prostou otázku: KDY a hlavně S ČÍM za poslední dekádu přišel Europarlament s nějakým zákonem, který by obyčejnému člověku jakkoliv zpříjemnil, usnadnil, nebo zkvalitnil život??? Opravdu mne nic nenapadá. Naopak je čím dál více jasné, že EU jde na ruku pouze nadnárodním korporacím (dvojí kvalita potravin, neochota zakázat prokazatelně rakovinotvorný Roundup... a další a další, jsou jen marginálním příkladem této problematiky). Této roztáčející se centrifuze neustálých nařízení, příkazů, zákazů a restrikcí může tleskat buď jen totální ignorant, nebo z toho všeho velmi profitující zaprodanec.
Za sebe však mohu říct, že Brusel je svojí politikou podstatně nebezpečnější pro Evropana než Moskva za minulého režimu. Výše popsané avizované zásahy do svobod nejen řidiče, ale především občana EU mne nenechávají na pochybách, že jde jen o salámovou metodu, jak z nás postupně stvořit otroky systému. V dnešní době snad každý alespoň trochu vlastenecky smýšlející jedinec zakusil blokaci svého profilu na Facebooku za „politicky nekorektní“ komentář. Proč nemám mít důvod myslet si, že podpora elektromobility a zavádění nesmyslných hlídacích „pomocníků“ nebude jednou záměrně tak sofistikovaná, že nás systém v autě zamkne a odveze rovnou do arestu za „politickou neposlušnost“, když už dnes není problém elektromobil na dálku prakticky znehybnit? I nejzarytějším zastáncům elektromobility bych vzkázal, že existují vědecké studie, které vyvrací mýtus této údajně ekologicky prospěšné varianty spalovacích motorů a například moderní diesel je k přírodě prostě šetrnější.
Všechno je to bohužel politika, a já osobně bych problém s projektem Evropské unie neměl, pokud by zůstalo jen a pouze u projektu ekonomického z doby před Lisabonskou smlouvou. Kdysi jsme k Západu vzhlíželi. Dnes mi však připadá, že komunismus, který jsme tak nenáviděli, se z Východu na ten vysněný Západ přestěhoval. A já chci jen zpět normální svět!
HYNEK CHAROUS

 

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Pro psaní komentářů se přihlašte