Pokyny k volbám

dub. 12 2019

Evropské volby 2019 v České republice

 

V Česku budeme volit 21 nových europoslanců

 

Volební místnosti po celé republice budou otevřeny v pátek 24. května od 14:00 do 22:00 hod a v sobotu 25. května od 8:00 do 14:00 hod.

 

Volit může občan ČR starší 18 let. Hlasování ze zahraničí není možné. Strana musí obdržet nejméně 5 % hlasů, aby získala poslanecké křeslo.

Pokud nebude volič v den voleb právě doma a voleb by se chtěl zúčastnit, může na svém obecním úřadě požádat o voličský průkaz – buď osobně (do 22. května), nebo písemně (tak, aby byla žádost doručena úřadu nejpozději 17. května v 16:00 hodin.

 

Písemná žádost musí být opatřena úředně ověřeným podpisem voliče nebo zaslána v elektronické podobě prostřednictvím datové schránky (nestačí email!).

 

Voliči s přechodným či trvalým pobytem v členském státě EU mohou po splnění tamních podmínek pro výkon volebního práva volit kandidáty do Evropského parlamentu dané země.

 

Podrobnosti k volbám do Evropského parlamentu jsou zveřejněny na webu Ministerstva vnitra: https://www.mvcr.cz/clanek/texty-informace-pro-obcany-ceske-republiky-o-podminkach-hlasovani-ve-volbach-do-evropskeho-parlamentu-na-uzemi-ceske-republiky.aspx

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Pro psaní komentářů se přihlašte