Ing. Milan Vodička, CSc.: Bude sucho?

dub. 04 2019

 

Ing. Milan Vodička, CSc.

Bude sucho?

 

Současná vláda ČSSD, ANO (a KSČM) si vytyčila, mimo jiné, jako jeden z cílů boj proti suchu. Tak teď budeme asi vesele budovat nádrže, přehrady a poldry za peníze daňových poplatníků.

Všechny socialistické a levicové vlády mají tendenci poroučet větru a dešti a hlavně utrácet peníze za hlouposti, které většinou přicházejí z Evropské unie, nebo od ekologistických hnutí (nezaměňujte prosím s ekologickým přístupem), Zelenými počínaje a neziskovkami konče.

Snahy řídit naši planetu se datují již od minulého století: pozor na přelidňování Země, pozor na globální oteplování, pozor na povodně, regulace přírodních cest vody apod.

Nemohu si pomoci, ale vydávat podle nějakého protokolu stovky miliard dolarů za snížení teploty na Zemi o 1-2 stupně mi přijde velmi směšné. Kdo to za padesát let změří? Z ledovců víme, že pravidelně se naše planeta otepluje a pravidelně ochlazuje. A někdy jsou desítky let

povodně a prší a pak zase léta, kdy je sucho. Ministr zemědělství ovšem stále hledá další a další dotace pro zemědělce: „Bylo hodně dešťů? Dáme vám dotace.“ Vyschlo vám na poli?

Dáme vám peníze z rozpočtu.“

O vodu se musí starat především občané, zemědělci – podnikatelé a v neposlední řadě obecní nebo městská zastupitelstva svými dlouhodobými programy. Jde o stanovení podmínek diktovaných zdravým rozumem. Znalost dostupnosti vody je známá v místních podmínkách stovky let. Voda je cenná a velmi důležitá pro všechny formy života.

A vsaďte se, letos budou možná povodně i sucha. Volte Alternativu pro Českou republiku, ta žádné nesmyslné regulace nebude podporovat, ani prosazovat.

Sdílejte tento článek.

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Pro psaní komentářů se přihlašte